poniedziałek, 8 czerwca 2020

Jak zatrzymać czas

To tytuł powieści, którą kupiłam na (przedostatni) deszczowy weekend. Ciekawie skonstruowana opowieść o życiu, miłości i czasie. Na poły fantastyczna, chociaż kto wie... Jeśli podobał Ci się film pt. "Wiek Adaline", ta książka także przypadnie Ci do gustu. A dodatkowo, napisał ją Matt😊.
Matt Haig.


I wart zatrzymania się cytat:

"I tak, jak tylko chwili potrzeba, by umrzeć, wystarczy tylko chwila, by żyć. Po prostu zamknij oczy i pozwól odejść całemu bezsensownemu strachowi. A potem, w tym nowym stanie, wolnym od strachu, spytaj siebie: Kim jestem? Gdybym mógł żyć bez wątpliwości, co bym zrobił? Gdybym mógł być dobry bez obawy, że mnie ktoś orżnie? Gdybym mógł kochać bez lęku przed zranieniem? Gdybym mógł posmakować dzisiejszej słodyczy, nie myśląc o tym, że jutro będę tęsknił za jej smakiem? Gdybym nie bał się upływu czasu i ludzi, których zabierze? Tak. Co bym zrobił? Na kim by mi zależało? W jakiej bitwie bym walczył? Jakie ścieżki bym ominął? Na jakie przyjemności bym sobie pozwolił? Jakie wewnętrzne tajemnice bym rozwiązał? W skrócie, jak bym żył?"

No właśnie, jak byś żył, Świecie?

Pachnącego jaśminem i pięknymi refleksjami tygodnia, Świecie.  Kocham Cię.  
2 komentarze:

  1. Oglądałam dwa razy film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" i oglądnęłabym jeszcze raz ale to ze względu na Brada Pitta.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moaniko, jak ja lubię takie skromne objętościowo, lecz bardzo esencjonalne wpisy.
    No właśnie... "Jak bym żył?" Nie wiem. A nawet jak sobie wyobrażam, koleżka Strach przebrany za koleżankę Wątpliwość przypomina o sobie. Ma zreszta tak wiele przebrań, że czasem nie sposób go rozpoznać. Zwłaszcza, kiedy udaje że go nie ma:) xx

    OdpowiedzUsuń