środa, 16 grudnia 2020

Narodzenie

 

Fot. Moanika

 

Najpierw się przygotujmy.

Ruch rodzi się z bezruchu. Światło z ciemności. Życie wyłania się z niebytu, a miłość z kamienia.

Wchodzę tam, gdzie ciemno. Jest niewygodnie. Obco. Nie chcę oddychać. To trudne. Zamieram. Umieram? Trwam? Czekam? Ile czasu mija? Nie wiem. Czy jest czas? Nawet pytanie to zbyt dużo. Pusto. Nie wiem czy zimno.

Trwanie (nie-istnienie?) w niebycie staje się ciche. Spokojne. Miarowe. Ciemność robi się gładka, aksamitna. Już nie obca. Otula mnie. Topnieje niewygodne i trudne. Wtula się. A kamień jakby coraz bardziej ciepły. Mija czas w bezczasie.

Przeczucie ruchu. Pierwsze drgnięcie. Następne. I kolejne. Z nicości wyłania się konieczność zaczerpnięcia oddechu. Powoli. Długo. Aaach. W mikro części sekundy dokonuje się przeobrażenie. Odczucie światła. Niewyraźne jeszcze. Przebłysk. Przytulność. Kamień jak płynna lawa.
Bu bum bu bum bu bum…  

Dotyka mnie łagodne ciepło. Jaśnieję. Płynna świetlistość. Lśni, migoce. Pulsuje w każdej komórce. Ożywam. Jestem. Kocham.

Planety świętują. Zbliżają się do siebie… Tańczą swój odwieczny taniec. Już niedługo w największej ciemności pojawi się jasne światło. Narodzenie.

Szykuj się, Świecie.  Wiesz, co masz zrobić.

Niech to będzie dla każdego z nas święty czas przeistoczenia.
Nie bój się ciemności, nie bój się niewygody. To tylko zwiastuni radości i światła.

Bądź błogosławiony wszystkim, czego pragnie Twoje serce.

Bądź gotów. Kocham Cię. 

 

Fot. Moanika

P.S. (jak zwykle 😊)

Jeśli szukasz inspiracji do grudniowych oraz innych przygotowań, to

-  zapraszam do Chwil dla  Siebie


- poczytaj co mówi o grudniu Lee Harris

 
- posłuchaj, co mówią o najbliższym czasie astrologowie. Osobiście słucham Honoraty Nothdurfter , Pam Gregory oraz innych dobrze ugruntowanych osób ;)

- posłuchaj jak przepięknie śpiewa lód. Jonna Jinton, o której już pisałam tutaj, nagrała odgłosy jakie wydaje zamarznięte jezioro. Genialne do medytowania, spania, zadumania, wchodzenia w głąb...


- no i dzisiaj, 16.XII, ukazał się na YouTube nowy film Matta Kahna... Jeszcze nie oglądałam, zostawiam sobie na wieczór, ale tytuł dobrze brzmi - Entering the Light - Wchodzenie do Światła.2 komentarze:

  1. Przepiękny tekst. Dziękuję:) xx

    OdpowiedzUsuń
  2. Wczoraj weszliśmy w Erę Wodnika Charakterystyczne dla Wodnika jest znoszenie granic, otwartość, tolerancja, równość oraz feminizm. To myślenie przyszłościowe, ale także dystans do świata. Archetypowo ten znak zodiaku jest odmieńcem, samotnym wilkiem. Zazwyczaj to buntownik.

    OdpowiedzUsuń