wtorek, 15 września 2020

Chwila dla siebie #1

 Witaj Świecie, 

po ostatnich trzech postach, czas na chwilę odpoczynku. Matt często zwraca uwagę na to, żeby zawsze gdy przeczytamy, czy w inny sposób doświadczymy dużej porcji duchowego materiału koniecznie zostawić sobie czas na jego przyswojenie, zintegrowanie, na refleksję.
To duchowe ego pcha nas po kolejne, nowe, następne informacje, procesy, warsztaty, dając nam wrażenie, że się rozwijamy podczas gdy tylko zyskujemy wiedzę, która nieprzetworzona w naszym wnętrzu, niestety, nie umożliwia nam podejmowania decyzji ani dokonywania wyborów świadczących o zestrojeniu z najwyższymi cechami naszej duszy - np. odwagą, uczciwością, etyką, szacunkiem i życzliwością dla siebie.


Oj, najwyraźniej obcując tyle z Mattem, przejęłam od Niego budowanie długaśnych zdań złożonych😉😊
Zatem "do meritum, kochanie", jak mawia moja serdeczna przyjaciółka. 

Obiecałam sobie, że będę publikować post w każdy poniedziałek. I tak na ogół robiłam od wielu miesięcy. Teraz jednak to się zmieni. Posty pojawiać się będą co dwa tygodnie [jeśli chcesz dostawać informację o pojawieniu się nowego posta, obserwuj na FB stronę Matt Kahn po polsku, albo zapisz się na listę mailingową  Follow by Email]

 Pojawi się również nowy cykl postów zatytułowanych CHWILA DLA SIEBIE.

A oto pierwsza z nich - Chwila dla Siebie #1

Cokolwiek teraz robisz poza czytaniem tego tekstu, cokolwiek planujesz zrobić jak skończysz czytać, zatrzymaj się na, dosłownie, parę minut.

Nie zamykając oczu zwróć uwagę na dźwięki, jakie cię otaczają. Te blisko, te trochę dalej i te całkiem oddalone. Nic więcej. Rejestruj dźwięki. Nie nazywaj ich, nie porównuj. Po prostu zauważaj. Oddychaj. Twoje ciało doskonale wie jak to robić, a ponadto, myślę, że już w tej chwili wziąłeś co najmniej jeden głębszy, luźniejszy oddech, prawda?
Kontynuuj zauważanie otaczających Cię dźwięków tak długo jak możesz, tak długo jak chcesz. Gdy skończysz to "ćwiczenie" zwróć uwagę jak się czujesz. Jak ma się Twoje ciało...Twój umysł...ciekawe, co?

A może zechcesz sprawdzić, co się wydarzy, gdybyś taką chwilą obdarzał siebie każdego dnia przez parę minut?

Jeśli chciałbyś, Świecie, podzielić się swoimi odkryciami w komentarzach, pisz śmiało, zapraszam! 😊

                                                                       💙💚💛
Jeszcze parę słów od Matta Kahna z Jego ostatniego newslettera:

"Uwalniasz się od osądzania kochając tego, który osądza.

Kiedy zaczynasz rozumieć, że osądzanie jest sposobem w jaki twoje najbardziej nieznośne części dopominają się miłości, ponieważ nie czują się jej warte lub się jej boją, rośnie w tobie większe poczucie własnej wartości. A wtedy, te nieznośne części czują się na tyle bezpiecznie ze swoją wrażliwością, że są w stanie przetworzyć i objąć zranienia z przeszłości, ponieważ uczą się ufać miłości, którą tylko ty możesz im dać.

W takiej przestrzeni pojawia się coraz mniej próśb o miłość (pod postacią osądzania) – ponieważ te części stają się bardziej świadome miłości jako czegoś realnego co mają w sobie, dzięki temu, że rozwijasz wobec siebie współczucie i życzliwość. Gdy tak się dzieje, nie ma już potrzeby pojawiania się osądu, skoro ten, kto używał go jako narzędzia przyciągania uwagi przypomniał sobie o swojej pełni i kompletności, niezależnie od przeszłych czy bieżących okoliczności."

                                                                     💙💚💛

 

Na koniec - pamiętaj - ZAWSZE JESTEŚ PROWADZONY.

 

 

Życzę Ci pięknego tygodnia, Świecie. Bądź błogosławiony zestrojeniem z najwyższymi wartościami Twojej duszy. Kocham Cię.
 

5 komentarzy:

 1. niech Ciebie Świecie <3 też ten tydzień pięknie niesie, dziękuje za słowa..

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo uświadamiający przekaz. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, dobrego wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za przypomnienie, bo 'potrzebuję więcej miłości, nie mniej'. Love:) xx

  OdpowiedzUsuń