wtorek, 18 stycznia 2022

Chwila dla Siebie#7 i noworoczny prezent

 


 

 

 

 

 Witaj Świecie w kolejnym nowym roku, 2022!

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione w sieci
 Nie wiem kto jest autorem tego obrazka (www.swiatwrozek.pl ??), ale dziękuję jej/jemu za trafną prognozę :). 

Styczeń jest takim dobrym miesiącem, żeby, korzystając z zimowej energii natury, wejść do środka, w Siebie i pobyć, poczuć, posłuchać. Zrobić przegląd nasion i sadzonek, tych wewnętrznych, starannie powybierać te, których kwiatami czy owocami chcemy się cieszyć w następnych miesiącach. Zwłaszcza, że pogoda na ten rok zapowiada się dość intensywna i dynamiczna. 

Wiem, że nie każdy ma obecnie możliwość spędzania czasu jedynie na wewnętrznych podróżach, jednak każdego dnia można, a wręcz warto wygospodarować parę chwil tylko dla Siebie. Może to mała półdrzemka, może spacer albo kąpiel, może medytacja, czy po prostu pogapienie się przez okno z kubkiem ulubionego napoju w dłoniach. Osobiście najbardziej lubię pisać moje Poranne Strony. Wspominałam już o tym tutaj. Jestem pewna, Świecie, że masz swoje ulubione sposoby na kontakt ze Sobą i z Życiem. Korzystaj z nich. A jeśli potrzebujesz inspiracji, poprzeglądaj poprzednie Chwile dla Siebie na tym blogu.

Mam też dla Ciebie prezent na nowy rok, ale o tym za moment. 

Podzielę się najpierw z Tobą tym, co było dla mnie  inspirujące i wzmacniające, szczególnie dlatego, że potwierdziło moje własne wglądy w... naturę rzeczy, że tak to ujmę, tego, co dzieje się obecnie na świecie, na planecie i jaki mamy potencjał do wykorzystania. Czy go wykorzystamy? No cóż, to zależy co będziemy sadzić 😉.

Zatem mała ściągawka, choć może to wszystko już znasz.
Filmiki z YouTuba o których wspomnę, głównie są po angielsku (nie wszystkie), można jednak włączyć polskie napisy, generowane i tłumaczone automatycznie - dla ogólnego zrozumienia przekazu w zupełności wystarczają. [klikasz okienko"napisy", żeby je włączyć - potem w Ustawieniach, znaczek "śrubki", klikasz linijkę z napisami i polecenie "przetłumacz automatycznie", i wybierasz język polski. I już]

LEE HARRIS - prognozy na rok 2022 - kliknij tutaj

                          prognoza na styczeń - kliknij tutaj   Polskie tłumaczenie jest TUTAJ

PAM GREGORY (astrologia, bardzo ciekawe) - o drugiej połowie stycznia i nie tylko, kliknij tu
                                                                            -  ogólnie o 2022, kliknij tu  

Nie musisz się znać na astrologii, żeby posłuchać i zrozumieć o dynamice energetycznej sił, które na nas oddziałują. 

Lubię słuchać też analiz HONORATY Nothdurfter -  tutaj link do jej wideo na YT.

TUTAJ wstawiam link do wartościowej wypowiedzi pani Jolanty Toporowicz, psychoterapeutki, mentorki i autorki. Warto posłuchać, zwłaszcza, kiedy chce się, żeby rok 2022 przyniósł kwiaty. Mówiąc bez metafory, tu idzie o naszą świadomość, emocje, stan układu nerwowego, dystans wobec tego co jest nam, ludziom, podawane,o przebudzenie i przyszłość. 

A skoro cytuję mądre kobiety, to przyszedł czas na Prezent, znaleziony w arcyciekawej rozmowie z
dr Lisą Miller na temat badań naukowych nad duchowością i przebudzonym umysłem/mózgiem. 

ĆWICZENIE  - SŁUCHANIE WEWNĘTRZNEJ MĄDROŚCI

Służy ono ponownemu uruchomieniu naszej zdolności do życia w nadzmysłowej świadomości oraz przebudzeniu umysłu/mózgu. To ćwiczenie pochodzi od nieżyjącego już nauczyciela dr Lisy, profesora Gary Weaver'a. Składa się z dwóch krótkich części.

1. Z zamkniętymi oczami (dla lepszego skupienia na początek) lub nie wykonaj 5 oddechów dla oczyszczenia wewnętrznej przestrzeni. 

2. Ta część to 90-sekundowa wizualizacja:

 • wyobraź sobie, że siadasz przy stole. To Twój stół, dlatego możesz do niego zaprosić kogo chcesz. Najpierw zaproś osobę - żyjącą lub nie - której naprawdę, prawdziwie leży na sercu Twoje najwyższe dobro. I kiedy ta osoba siedzi już przy Twoim stole, zapytaj ją czy Cię kocha. 
 • Teraz zaproś do stołu swoje prawdziwe, wieczne Wyższe Ja (true, eternal Higher Self) i zapytaj Siebie czy kochasz siebie.
 • A teraz zaproś swoją Wyższą Moc (Higher Power)  - jakimkolwiek słowem to nazywasz, to co określasz, co znasz jako swoją Wyższą Moc - i zapytaj czy Cię kocha.
 • Co te Postaci chcą Ci przekazać? Co chcą, żebyś teraz wiedziała/wiedział? Co potrzebujesz teraz wiedzieć?

Wróć, kiedy będziesz gotów. 

To jest Twoja Rada (the Council), zawsze możesz na nią liczyć. KTO się pojawi przy stole na Twoje zaproszenie może się różnić w zależności od tego w jakim jesteś miejscu na swojej drodze życia. I odpowiednio do tego możesz zadawać im różne pytania. 

Twoje Wyższe Ja, Twoja Wyższa Moc i ktoś, kto prawdziwie ma na uwadze Twoje dobro - to forma głęboko przebudzonej świadomości, głęboko kochającej świadomości, która płynie pomiędzy nami, w nas i poprzez nas.

Przyjmij, proszę, ten prezent i korzystaj z niego.  

W ten sposób możemy w każdej chwili przypominać sobie, że jesteśmy kochani, prowadzeni i nigdy nie jesteśmy sami.

 

Na koniec już, żeby nie pominąć panów - dobre wieści o dwóch Mattach 😊😊.

Już niedługo, nakładem wydawnictwa Biały Wiatr ukaże się genialna książka Matta Licaty - "Uzdrawiająca Przestrzeń". Na dzisiejsze czasy, bezcenna. Wiem, bo miałam przyjemność ją redagować😊

Ponadto, w maju tego roku będzie miała premierę nowa książka MATTA KAHNA, pod tytułem "All For Love" i zdradzę Ci sekret, Świecie.... wygląda na to, że będzie wydana po polsku...hurraa!

Tymczasem można ją zobaczyć na Amazonie, o tutaj. Piękna okładka, prawda? Ponieważ mam swoje koneksje😉, znam już jej treść i powiadam Ci, Świecie, jest na co czekać! Ach, jak się na nią cieszę!

To tyle na dziś, bądź zdrów, drogi Świecie i pamiętaj, że jesteś wart całego dobra Wszechświata, tylko dlatego, że jesteś. Dbaj o siebie. Zawsze zasługujesz na więcej miłości, nie mniej - o tym też nie zapominaj.

Do następnego spotkania. Kocham Cię. 


P.S. Wciąż jeszcze integruję cały ubiegły, niezwykle intensywny dla mnie, rok. Myślałam nawet, żeby o tym trochę napisać. Czy myślisz, Świecie, że to dobry pomysł? Daj znać w komentarzu. Dziękuję.


 

4 komentarze:

 1. Dziękuję za mnóstwo prezentów w tym wpisie Moniczko😀 Z niecierpliwością czekam na więcej😀 Z życzeniami obfitości dla Ciebie na ten 2022rok😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ściskam Ciebie i dziękuję, Lenko, buziaki. Wszystkiego cudnego!

   Usuń
  2. Dziękuję za wizualizację. Bardzo dla mnie pomocna w tym czasie... Przytulam:)

   Usuń
 2. Godziny tak szybko mi mijają i dni i miesiące i lata, że zawsze dla pamięci podsumowuję w styczniu rok ubiegły. Przeżywając go jeszcze raz, pisząc, inkrustując zdjęciami misternie wybieranymi z tysięcy, ponownie przeżywam ten czas i widzę z oddali, że był dobry. I mnie to robi dobrze 💖
  Przytulam Cię czule, wszystko jest 👌

  OdpowiedzUsuń