poniedziałek, 22 lutego 2021

Matta cytata #2

 

Fot.strona FB Matta Kahna, 17.02

Witaj Świecie kochany, 

choć zazwyczaj posty mają pojawiać się tutaj co około dwa tygodnie, to poczułam potrzebę zacytowania Matta Kahna z Jego ostatnich wpisów fejsbukowyh i newslettera. Przypuszczam, że Ty, Świecie, będziesz wiedział lepiej ode mnie dlaczego😊.

Na koniec wstawię jeszcze linki do prognoz gwiezdnych na ten tydzień, bo są baaardzo podnoszące na duchu. 

A oto co Matt ma Ci do powiedzenia...

 FB, 17.02

Mówienie o swoim bólu, lękach, zmartwieniach czy żalu nie obniży twojej wibracji, nie zaburzy twoich czakramów, nie zdenerwuje twoich przewodników duchowych, ani nie spowoduje, że przyciągniesz więcej tego samego. Pomimo wszelkich wątpliwości, obaw i przesądów, dzielenie się (powiedzenie) jest jednym z najbardziej bezpośrednich sposobów na poruszenie wypartej, stłumionej energii i uwolnienie wszystkiego, co jest gotowe na uzdrowienie dzięki słowom, jakie może zakomunikować jedynie twoje najgłębsze zranienie.
Być może nie będziesz się czuł jak najbardziej kompetentna wersja samego siebie, kiedy pozwolisz przemówić swojemu zranieniu, jednak w ten sposób bardziej zestroisz się z własnym wewnętrznym źródłem autentyczności, gdzie zdasz sobie sprawę – nie chodzi o rozpamiętywanie tego, co zrobiłeś, tylko o to jak odważnie przyznajesz się do zdobytej mądrości.

 FB, 18.02

Nie mieć innego wyjścia niż stawienie czoła temu, co jest – oto prawdziwe poddanie się.

💚💛💙

Co jest istotą współ-czucia? Klarowność, kiedy to nie mylisz już człowieka z wzorcami, które nim powodują.

💚💛💙

Kiedy istnieje zestrojenie, zamanifestujesz właściwe partnerstwo - takie, które pozwala dwóm osobom wzrastać, razem jako Jedno. Zanim pojawi się tak zharmonizowany związek będziesz wchodził w relacje, których celem jest pogłębienie mądrości twojego serca poprzez przekroczenie ograniczających przekonań, które was połączyły.

Takimi ograniczającymi przekonaniami mogą być:
„Muszę z kimś być, nawet jeśli nie współgra z moim sercem, bo nie chcę czuć się samotny/a”,
„Mogę odnosić się tylko do czyjegoś potencjału - nawet jeśli ta osoba nie przeżywa go na większości poziomów - z obawy, że mogę ją oceniać”,
„Zakończenie pewnych rzeczy byłoby tak czasochłonne i kłopotliwe dla mojego życia, dlatego pozostanę po prostu duchem w mojej rzeczywistości, mając jednocześnie żal do osoby, której używam, żeby siebie przy niej więzić”,
„Jeśli odejdę bez jej/jego zgody, będę mieć poczucie winy, że ranię kogoś, kto definiuje siebie poprzez moje istnienie”,
„Za bardzo boję się myśli, że odchodząc wywrę negatywny wpływ na moje dzieci, nawet jeśli najbardziej negatywnym wpływem jest demonstrowanie wrażliwym umysłom akceptacji toksycznej dynamiki relacji”, albo wręcz
„Tak bardzo się boję, że to jest najlepsze co mogę dostać... pozostanę więc sfrustowany/a, kojąc moją niewinność fantazjami w stylu ‘co by było, gdyby’”.

Niezależnie od tego jakie ograniczające przekonania doprowadziły do relacji z drugim człowiekiem, każda osoba stworzona jest tak, by mówić i robić to, co trzeba, żeby pomóc ci przejrzeć przez fasadę wyboru powodowanego własnym niedowartościowaniem. W miarę jak rozwijasz w sobie większe poczucie wartości wyrastając z chwilowych romantycznych spotkań jakie życie stawia na twojej drodze, wchodzisz w bezpośrednie połączenie w własną wrodzoną pełnią, która wtedy może przejawić się jako partner, którego zawsze miałaś/miałeś znaleźć.

FB, 20.02

Akceptacja to uznanie tego, co się dzieje lub już się wydarzyło. Wbrew powszechnej opinii akceptacja nie ma nic wspólnego z tym, czy to lubisz, czy nie.
Bez względu na to, jak bardzo podoba ci się to, co się dzieje, albo ci się nie podoba z jakiegokolwiek powodu, żaden stopień lubienia czy niechęci nie ma nic wspólnego z prostotą widzenia tego, co się dzieje - z jednej chwili na drugą.

 

Z newslettera,  21.02.2021

Prawdziwe uzdrowienie nie zawsze polega na uzyskaniu tego, czego chcesz, ale na otrzymaniu wszystkiego, czego potrzebujesz, aby pomóc ci przekształcić się w najbardziej optymalny sposób. Jest pewien czas, który masz spędzić w określonych własnych uwarunkowaniach i różnych stanach świadomości. Będąc na pewnych poziomach świadomości przez określony czas, budujesz niezbędną presję, aby zainspirować wzrost i ekspansję, potrzebne do przeprowadzenia cię na następny, najwyższy poziom świadomości. Dlatego wszystko jest takie, jakie jest. 

 

Fot. oficjalna strona FB Matta Kahna, 20.02

 PIĘKNO PODRÓŻY POLEGA NA DOSTRZEGANIU PIĘKNA PODRÓŻY

 

Przed-wiosennie pięknego czasu, Świecie. Dotykaj codziennie swojego serca i mów sobie to, co najbardziej potrzebujesz usłyszeć. Bierz głęboki oddech i smakuj Życie.

Kocham Cię.

 

P.S.

Co o nadchodzącym tygodniu mówi
Honorata Nothdurfter - kliknij TUTAJ

 Ewa Kornafel - link TUTAJ


1 komentarz: