piątek, 12 lutego 2021

Chwila dla Siebie #5

 Witaj Świecie, jak się miewasz w ten zimowy czas? Czy dbasz o Siebie serdecznie?
Zapraszam Cię, abyś spędził ze Sobą kolejną Chwilę. 

Fot. ze strony Magia Onet

Przed nami walentynki, święto miłości. Choć czy nie uważasz, Świecie, że miłości należy się święto nie tylko raz w roku, ale na co dzień??

Bo przecież każdego dnia i w każdej sytuacji zasługujemy na więcej miłości, nie mniej. Pamiętajmy o tym,dobrze?

 Aby jednak lutowej tradycji stało się zadość, przychodzę do Ciebie dzisiaj ze szczególną RÓŻĄ. Przyjmij ją, proszę, i nie rozstań się z nią już nigdy.

Kocham Cię. 

Na poniższy tekst składają się fragmenty przetłumaczonej przeze mnie książki, wydanej przez Wyd. Biały Wiatr i za zgodą Wydawcy są tutaj publikowane.

 Od wielu lat  korzystam (kiedy zachodzi potrzeba) z pomocy Róż, ZAWSZE z pozytywnym skutkiem, naprawdę. Mam nadzieję, że i Tobie, Świecie, przyniosą one wiele dobra. Daj sobie tę Chwilę dla Siebie. Poznaj Róże i możliwości jakie oferują. Pobaw się nimi, a zobaczysz co się wydarzy...

I nie zapomnij zajrzeć do post scriptum ;)

Oczywiście nie jestem w stanie przedstawić tutaj wszystkich możliwości jakie kryje w sobie RÓŻA, jeśli jednak zechcesz dowiedzieć się więcej, zachęcam Cię do sięgnięcia po książkę "Zmiana" napisaną przez Jima Selfa oraz Roxane Burnett. Odkryjesz w niej wiele nowych narzędzi, idealnych do nawigowania przez dzisiejszą rzeczywistość. 

Aby w pełni skorzystać z możliwości jakie dają Róże, najpierw warto odnaleźć Centrum swojej Głowy, a także nauczyć się jeszcze jednej z metod gruntowania się (o łatwych metodach gruntowania się w ciele fizycznym pisałam w Chwili dla Siebie #2)

[WSZYSTKIE FRAGMENTY POCHODZĄ Z KSIĄŻKI J.SELFa ORAZ ROXANE BURNETT „ZMIANA”]

1.Lokalizowanie Centrum Głowy

        Umieść palce wskazujące każdej dłoni po obu stronach głowy, na tym miękkim miejscu gdzie znajdują się twoje skronie.

        Zamknij oczy i wyobraź sobie, że rysujesz linię od jednego palca wskazującego do drugiego. Obserwuj położenie tej linii.

        Teraz, mając ją wciąż w wyobraźni, przesuń palce o 90 stopni. Połóż jeden palec wskazujący na środku czoła, tuż nad nosem. Drugi palec wskazujący umieść dokładnie naprzeciwko, z tyłu głowy.

        Weź oddech.

        Narysuj w wyobraźni, pomiędzy tak ułożonymi palcami, linię, która biegnie przez twoją głowę od przodu do tyłu.

        Znajdź punkt, gdzie przecinają się te dwie linie i przenieś całą swoją uwagę do tego punktu.

        Bądź w punkcie przecięcia linii. To właśnie jest Centrum twojej Głowy.

        Weź kolejny oddech, opuść ręce i zamknij oczy.

        Teraz, po prostu BĄDŹ w tym punkcie przez parę chwil.

        Zauważ co zauważasz, bez nazywania.

        Rozmość się w tym miejscu. Zrelaksuj i ciesz się sobą. Okaż ciekawość.

        Oddychaj swobodnie. Stań się bardzo cichy i spokojny. Nie masz tu nic do zrobienia.

        Popatrz przez swoje zamknięte oczy, jak gdyby były oknami.

        Rozejrzyj się po miejscu, w którym jesteś. Nie próbuj niczego zobaczyć, ale bądź świadomy siebie w Centrum swojej Głowy. Nie musisz być w tym doskonały.

        Patrz przez zamknięte oczy i rozluźnij ciało.

        Zwróć uwagę czy zatrzymywałeś oddech i zacznij na nowo oddychać.

        Rozejrzyj się po Centrum swojej Głowy i stwórz tam specjalne miejsce dla siebie. Wyobraź sobie wygodną przestrzeń, w której z przyjemnością możesz spędzać swój czas (swoje życie!).

        Weź kolejny oddech i dobrze wyczuj, gdzie jest Centrum twojej Głowy oraz jakie masz odczucie.

        Będąc w Centrum Głowy zwróć uwagę na swoje ciało.

        Kiedy będziesz gotowy, otwórz oczy, stań się świadomy pomieszczenia, w którym jesteś. Zauważ czy czujesz potrzebę zamrugania oczami. Uśmiechnij się.

Czy jesteś w tym samym miejscu świadomości, gdzie byłeś przed chwilą? Czy czujesz się inaczej niż wtedy, gdy zaczynałeś to ćwiczenie? Najczęściej odpowiedź brzmi tak, ponieważ przebywanie w Centrum swojej Głowy to nie jest miejsce, gdzie większość ludzi spędza dużo czasu.

                A teraz spróbuj tego:

        Mając oczy otwarte, przenieś uwagę z powrotem do Centrum swojej Głowy, tuż za oczami.

        Oddychanie bardzo ci w tym pomoże, więc weź łagodny oddech i bądź w samym Centrum swojej Głowy.

        Zauważ czy twoje ciało odczuwa jakąś różnicę. Niektórzy ludzie zauważają, że ich ciało czuje się trochę nieswojo. Inni mówią, że nie potrafią ująć tego w słowa, ale po prostu wiedzą, że czują się inaczej. Nie ma tu dobrej ani złej odpowiedzi.

        Rozluźnij się i nadal bądź w Centrum swojej Głowy, oczy miej wciąż otwarte.

 

Gratulacje! Znalazłeś Centrum twojej Głowy. To może nie wydawać się niczym szczególnym, ale zaufaj nam, to duża sprawa i stanie się jeszcze większa. Zrób to ćwiczenie kilkakrotnie, żeby zakotwiczyć tę świadomość w sobie.

 

2.Przewód Gruntujący

        Zamknij oczy i w wyobraźni stwórz obraz wiązki Światła, strumienia energii, pnia drzewa, rury albo łańcucha. Po prostu udawaj, że je widzisz.

        Potem połącz jeden jej koniec z najniższym punktem twojego kręgosłupa (pierwsza czakra). Poczuj to połączenie. Naprawdę je poczuj.

        A teraz spuść drugi koniec linii do centrum Ziemi. Zobacz jak ta wiązka energii mocno łączy się z centrum Ziemi.

        Udawaj (udawanie jest tu bardzo ważne), że masz wymyśloną trzecią rękę, którą sięgasz w dół, pociągasz za oba końce i czujesz połączenie. Naprawdę poczuj to szarpnięcie.

        Poszerz średnicę linii do około 20 cm i wydaj polecenie, żeby się uaktywniła i stała elektryczna.

        Daj jej polecenie, aby zaczęła automatycznie usuwać wszelkie destrukcyjne myśli, znane i nieznane. Weź oddech, przenieś uwagę na ciało i trochę się rozluźnij.

        Daj sobie chwilę i obserwując nadal z Centrum swojej Głowy, zauważ myśli, które może przyciągną twoją uwagę. Jeśli tak się stanie, stanowczo i łagodnie poprowadź je w dół swojego Przewodu Gruntującego.

Żeby w aktywny sposób uwolnić wzorce emocji, które już ci nie służą, dodamy teraz element magnetyczny.

        Przenieś znów uwagę do swojej pierwszej czakry.

        Wyobraź sobie kolejny długi sznur czy wir podpięty do twojego pierwszego czakramu. Tutaj też bardzo sprawdza się udawanie.

        Patrz jak ten zwój automatycznie zaczyna owijać się wokół pierwszej części Przewodu Gruntującego. Może poruszać się wolno lub szybko. Może mieć jakiś kolor lub nie. Może owijać się równomiernie lub przypadkowo. Nie ma czegoś takiego jak właściwe czy niewłaściwe „zachowanie”.

        Kiedy ten magnetyczny zwój dotrze do centrum Ziemi, szarpnij za oba jego końce, upewniając się, że jest dobrze przymocowany.

        Wydaj mu polecenie, aby się uaktywnił i stał  magnetyczny.

        Następnie poleć, żeby przyciągnął do siebie wszystkie zbędne i niedające ci wsparcia emocje, które możesz mieć - niezależnie czy jesteś ich świadomy czy nie. Weź oddech i pozwól swojemu umysłowi oraz ciału jeszcze bardziej się odprężyć. 

Dzięki ugruntowaniu destrukcyjne myśli i emocje zostają wyprowadzone wzdłuż twojego Przewodu do Ziemi, co minimalizuje ich szkodliwe oddziaływanie na twoje życie. Jeżeli, podczas pracy z ćwiczeniami, zauważysz, że stare wzorce emocji i myśli pojawiają się w twojej rzeczywistości, to bardzo dobrze. Nie próbuj ich powstrzymywać, sprzeczać się, dyskutować, czy pytać dlaczego się pokazują. To tylko stare śmieci, które są w trakcie uwalniania. Docierasz i oczyszczasz głębsze warstwy zablokowanej energii. To nieważne skąd pochodzą. W dalszym ciągu używaj swoich narzędzi i pozwalaj tej energii odchodzić.

        Teraz przenieś swoją uwagę na coś, co podnosi cię na duchu i bądź szczęśliwy. Gdy robisz to konsekwentnie, zauważysz, że te ograniczające wzorce znikają także ze świata wokół ciebie. Niedługo nie będziesz nawet pamiętał o wielu z tych starych schematów, ponieważ są usuwane z twojej trzecio-wymiarowej pętli czasu.

 

A oto i czas na RÓŻĘ

Róża jest kołem napędowym wszystkich proponowanych przez nas narzędzi energetycznych i jednym z tych, do których nawet najbardziej zaawansowani praktycy ciągle powracają. Jest tak dlatego, że Róża może być wykorzystywana w wielu różnych sytuacjach i okolicznościach. To narzędzie pomoże ci ustanowić, określić i utrzymać swoją przestrzeń, gdy poruszasz się w hałasie i zawirowaniach trzeciego wymiaru. Jak miotła czy odkurzacz, Róża usunie poglądy i opinie innych ludzi, które zgromadziły się w Centrum twojej Głowy. Oddzielenie swojej energii od ich energii jest konieczne dla podejmowania klarownych decyzji i rozróżniania swojej prawdy od prawd innych ludzi. Róża robi to najskuteczniej. To proste narzędzie pomoże ci, zanim pójdziesz spać,  w pozbieraniu twojej energii z miejsc, gdzie zostawiłeś ją w ciągu dnia. Jest także wspaniałym i efektywnym narzędziem do uwalniania wszelkich ograniczających przekonań i nawyków, które Zmiana prawdopodobnie wydobędzie na powierzchnię twojego życia.

Fot. Moanika

Dlaczego właśnie róża? Czemu nie rzepa?

Róża ma długą tradycję kulturową, używana była w starożytnych szkołach mistycznych i różnych programach duchowych. Oprócz tego, że z fizycznego punktu widzenia, ma wyższą i szybszą częstotliwość niż jakakolwiek inna żyjąca, organiczna materia na Ziemi, jest także bardzo lubianym symbolem, który nie niesie żadnego negatywnego ładunku. To, wraz z faktem, że posiada naturalny Przewód Gruntujący (łodygę), czyni z niej jedno z najpotężniejszych i cennych narzędzi energetycznych jakie możemy mieć. Kiedy wolniej wibrującą energię umieścisz obok wibrującej szybciej i wyżej, ta wolniejsza zostaje wchłonięta – traci swoją moc i przestaje być zauważalna czy mieć wpływ. Wyobraź sobie jak płomień pojedynczej zapałki blednie przy wielkim ognisku. Kiedy używasz Róży, tak samo dzieje się z każdym rodzajem energii, łącznie z energią wzorców przekonań. Każdy niższy, wolniejszy wzorzec, czy to lęk przed ruchomymi schodami, czy to „naprawdę jestem głupi”, zostanie pochłonięty przez jaśniejszą, wyższą energię Róży. Na przykład, rozczarowanie, otoczone szczęśliwszą myślą, szybko znika.

 

Fot. www.zielonyogrodek.pl
Róża, narzędzie #1

Ustanowienie, określenie i utrzymywanie swojej przestrzeni

                    Zamknij oczy i daj sobie chwilę na znalezienie Centrum swojej Głowy. Stwórz Przewód Gruntujący. Weź oddech.

                    Znajdź w pamięci czerwoną Różę – być może tę, którą widziałeś w kwiaciarni, albo w ogrodzie czy sklepie. Przypomnij sobie jak ją dostrzegłeś. Pozwól sobie ją zobaczyć.

                    Pozostając w Centrum Głowy, wyobraź sobie, że trzymasz tę Różę przed sobą w odległości ok. 30-40 cm. Zobacz ją w swoim umyśle lub wyobraźni. Jeśli trudno ci to sobie wyobrazić, udawaj.

                    Teraz, trzymając mocno Różę pomiędzy kciukiem a palcami, w wyobraźni wyciągnij ramię na pełną szerokość i obróć się dokoła o 360 stopni, zakreślając wokół siebie pełny okrąg.

                    Daj sobie czas i uświadom sobie, że jesteś wewnątrz tego kręgu.

                     Przenieś całą uwagę na wnętrze kręgu zakreślonego przez Różę, w którym się znajdujesz i zauważ jak to odczuwasz.

                    Pozostań po swojej stronie Róży. To oznacza utrzymywanie całej swojej energii i uwagi pomiędzy sobą a Różą. Twoja uwaga nie wydostaje się poza Różę.

                    Weź oddech, otwórz oczy i pozostań w Centrum Głowy - ugruntowany i po swojej stronie Róży.

Od tej pory, okrąg który właśnie stworzyłeś wokół siebie Różą posłuży ci jako twój punkt odniesienia. On zdefiniuje twoją przestrzeń. Twoim zadaniem będzie teraz pozostawać po swojej stronie Róży i wewnątrz tego kręgu. Wszystko, co znajduje się wewnątrz okręgu  jest tobą. W nim doświadczasz siebie. Wszystko, co leży poza twoim okręgiem jest szekspirowskim teatrem czy sceną, na której inni odgrywają swoje role dla twojej rozrywki. Wszystko, co jest wewnątrz twojego okręgu jest twoim doświadczeniem - wszystko poza nim należy do innych.

                Kiedy zaczynasz obserwować swoje życie z tej perspektywy,  ono staje się dużo łatwiejsze, spokojniejsze i pełne przepływu. Jak już wiesz, kiedy działasz bez określenia swojej przestrzeni, ulegasz wpływom zawirowań i dramatów otaczających cię ludzi. Innymi słowy, zamiast przeżywać własne życie, myśleć własne myśli i odczuwać własne uczucia, twoje myśli, uczucia i reakcje bardzo często dyktowane są tym jak wpływają na ciebie inni.

 

Rozmowy i kontakty z innymi

Kiedy zaczynasz swój dzień i wchodzisz w interakcje z innymi ludźmi, utrzymuj Różę na brzegu swojej aury. Mów poprzez Różę i po prostu pozwalaj jej wykonywać swoje zadanie, a będziesz doskonale się komunikował. Jeśli ktoś podejdzie do ciebie bliżej, dostosuj Różę, aby znajdowała się w połowie odległości między wami, niezależnie czy jesteście w odległości kilkudziesięciu czy kilku centymetrów. Robiąc to przekonasz się, że ludzie mogą podejść do ciebie bardzo blisko, a ty będziesz w stanie spokojnie prowadzić rozmowę, z łatwością i świadomie. Te osoby są po drugiej stronie twojej przestrzeni, nie wewnątrz niej.

                Gdy ktoś, z kim rozmawiasz staje się zbyt emocjonalny albo dramatyzuje, Róża zapobiegnie temu, aby ten dramat czy ból dostał się do twojego pola. Odkryjesz, że stojąc po swojej stronie Róży, doświadczasz nowego poczucia neutralności. Umieszczenie Róży pomiędzy tobą i drugą osobą w potencjalnie emocjonalnej czy spornej sytuacji nie tylko umożliwi ci pozostanie spokojnym i zdystansowanym wobec tego co się dzieje, ale pomoże ci być dużo lepszym słuchaczem. Będziesz miał potrzebną klarowność i łatwość zadawania lepszych pytań oraz wspierania tej osoby, gdy sama zadaje pytania.

                Oczywiście, najlepszy czas na przygotowanie Róży jest zanim zaczniesz z kimś rozmawiać. Przypomnienie sobie o tym narzędziu w trakcie rozmowy jest lepsze niż nie użycie go w ogóle, jednak przygotowanie go wcześniej jest zawsze dobrym pomysłem. Uczyń z tego zabawę. Ćwicz, gdy to nie jest aż tak ważne. Ćwicz w sklepie spożywczym, na stacji benzynowej i kiedy prowadzisz zwyczajne pogawędki z rodziną czy przyjaciółmi.

 

Jak nie odczuwać bólu innych ludzi

Poza tym, że Róża pozwala, żeby wszystko co jest po jej drugiej stronie tam właśnie pozostało, daje ci także cenną chwilę, żeby zaobserwować, dokonać wyboru, a potem spokojnie i z większą pewnością siebie podjąć działanie. To jest właśnie czwarto-wymiarowy wybór kontra trzecio-wymiarowa automatyczna reakcja. Róża tworzy obszar czy możliwość, nie separację, dzięki czemu wiesz i jesteś pewien, że odległość pomiędzy twoim sercem a nią jest twoją energetyczną przestrzenią do doświadczania cudu, którym jesteś, a wszystko, co znajduje się poza nią jest szekspirowskim teatrem, żeby cię bawić. Jeśli to zrozumiesz, okaże się, że twoje doświadczenie związane z bólem innych ludzi jest zupełnie inne. Celem tego narzędzia jest po prostu pozwalać, żeby ten teatr przybliżył się do brzegu Róży, zatrzymał, został dostrzeżony, a potem… albo można postanowić się nim cieszyć, albo przejść obok. Nie ma powodu, żeby emocje innych ludzi przepływały przez twoje ciało. To bardzo skuteczne narzędzie, które umożliwia ci obserwowanie sytuacji oraz emocji z nią związanych i nie pozostawanie pod ich wpływem.

                Na przykład, kiedy przechodzimy przez Zmianę, wiele dawno ustanowionych instytucji zmienia się albo upada. Doświadczamy globalnego kryzysu ekonomicznego, kryzysów na rynku nieruchomości, oraz osobistych kryzysów finansowych. Słyszysz ludzi mówiących jak tracą pracę i domy czy mających trudności ze spłacaniem kredytów. Choć być może ty akurat nie masz problemów z płacenie rat lub nie masz długów, to i tak czujesz niepokój oraz ból innych ludzi, kiedy słyszysz o ich przykrych doświadczeniach albo oglądasz wieczorne wiadomości. Może nie potrzebujesz pożyczki na otworzenie nowej firmy, czy na nowy samochód, ale kiedy widzisz, słyszysz lub czujesz wokół siebie cały lęk, zmartwienia i problemy  trzecio-wymiarowego świata, ta energia płynie przez ciebie i sprawia, że także czujesz się przybity i wytrącony z równowagi.

                Róża umożliwi ci poruszanie się w tej intensywności trzecio-wymiarowego świata bez konieczności doświadczania go. Pozwoli ci być w obecności smutku i niepokoju, ale nie być ich częścią. Nadal będziesz pełen współczucia i troski wobec bolesnych doświadczeń innych ludzi, ale lęk ich doświadczeń nie będzie przenikał przez twoje ciało.

 

Fot. www.sadowniczy.pl

Inne sposoby na zabawę z Różą

                    Umieść Różę pomiędzy sobą a telefonem w trakcie emocjonalnej czy trudnej rozmowy.

                    Pomiędzy sobą i samochodem z tyłu, który siedzi ci na ogonie. W tym celu umieść ją na swoim zderzaku i potem powoli przesuwaj dalej za siebie. A potem patrz jak samochód z tyłu powoli odsuwa się od ciebie.

                    Pomiędzy sobą i strasznym filmem.

                    Wokół samochodu, zanim zaczniesz prowadzić.

                    Wokół swojego domu, biura czy innej przestrzeni.

                    Ćwicz, kiedy nie jest to takie ważne, żebyś wtedy, gdy chcesz użyć Róży, miał już z nią silny związek. Baw się tym, wyobrażaj sobie swoją Różę w różnych kolorach, fazach rozkwitu, z łodygą i bez. Ćwicz obracanie jej wokół swojego ciała i detonowanie jej poza swoim polem.

                    W ciągu dnia sprawdzaj od czasu do czasu czy Róża znajduje się na brzegu twojego pola energii, oczyszczaj ją lub odświeżaj. Przelotne zwrócenie uwagi na Różę skupi na nowo twoją świadomość w czasie teraźniejszym, a także wzmocni twoje granice i utrzyma cię we własnej przestrzeni.

Umieszczanie Róży wokół innych ludzi nie jest już tak efektywne, ponieważ każdy z nas jest odpowiedzialny za własne pole energii i dobre samopoczucie. Jednak zawsze możesz zaproponować im to narzędzie na ich własny użytek, jeśli o to proszą.

 

Fot. Moanika

Róża, narzędzie #2

Oczyszczanie Centrum Głowy

Z racji tego, że żyjemy w trzecim wymiarze, wszyscy pozwoliliśmy innym wchodzić w naszą przestrzeń. Nasi matka-ojciec-nauczyciel-kapłan  mają dobrze ugruntowane pozycje w naszych fizycznych, mentalnych i emocjonalnych ciałach, a także w naszym polu energii oraz w Centrum Głowy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, chcąc abyśmy mieli dobre życie, przekazali nam swoje poglądy i prawdy, a my zgodziliśmy się je przyjąć i zaakceptować. Teraz nadszedł czas, żeby oddać im te ich prawdy z powrotem, czyli tam gdzie one należą. Dopóki nie zwrócimy im ich energii, opinii i prawd, nie będziemy w stanie żyć własnym życiem.

                Centrum twojej Głowy jest ulubionym miejscem, gdzie znajduje się pozostawiona energia oraz kłamstwa innych ludzi. Dlatego ważne jest, aby oczyszczać tę przestrzeń regularnie, jako część codziennej rutyny. W rzeczywistości, zalecamy oczyszczanie Centrum Głowy zanim zajmiesz się jakąkolwiek inną pracą energetyczną. Ugruntuj się, znajdź Centrum swojej Głowy i oczyść je, traktując to jako odnajdywanie i ustanawianie własnej przestrzeni.

 

Usuwanie kłopotliwych myśli z Centrum swojej Głowy

                    Zamknij oczy, daj sobie parę chwil na znalezienie Centrum Głowy i utworzenie Przewodu Gruntującego. Weź oddech.

                    Przez chwilę bądź całkowicie skupiony w Centrum Głowy. Niektórzy ludzie wyobrażają sobie pokój lub jakieś miejsce w naturze, które łatwo można rozpoznać i do niego powrócić.

                    W Centrum Głowy stwórz Różę w dowolnym kolorze.

                    Zauważ pierwszą myśl jaka się ukaże, i z neutralnej pozycji, zacznij kierować ją do Róży. Pozwól, aby cała ta myśl wpłynęła w Różę. Być może - gdy to się dzieje - Róża zmieni swój kolor. Nowa barwa reprezentuje energię tej myśli.

                    Wyprowadź potem pełną już Różę na zewnątrz swojego pola energii i niech wybuchnie jak fajerwerk, co oznacza, że myśl zostaje rozproszona i opuszcza twoją przestrzeń.

 Niektóre mocno zakorzenione myśli czy schematy mentalne mogą wymagać kilku Róż, żeby całkowicie zniknąć. To są wzorce, które zalegały najdłużej i warto je usunąć z Centrum swojej Głowy. Jeśli później powrócą, po prostu powtórz cały proces. Kiedy będziesz gotowy, przejdź do następnego ćwiczenia i naucz się, jak usuwać ludzi z Centrum swojej Głowy.

 

Usuwanie ludzi z Centrum swojej Głowy

                    Znajdź znowu swoją przestrzeń. Weź oddech.

                    Stwórz w Centrum Głowy kolejną Różę w dowolnym kolorze. Ta Róża działa podobnie do odkurzacza, wsysając energię, poglądy i myśli innych ludzi.

                    Nie czekając aż pojawi się obraz czy myśl jakiejś osoby, zacznij wyobrażać sobie, że przesuwasz Różę wokół i przez Centrum Głowy z poleceniem i instrukcją, żeby „zebrała wszystkich ludzi”, którzy zostawili tu swoje poglądy czy przekonania. Kolor Róży może się zmieniać. Nowa barwa będzie reprezentować ich energie, które przyciąga Róża, aby je uwolnić.

                    Kiedy to robisz, mogą pojawić się twarze, imiona, czy wspomnienia o innych. Pozwól im wejść do Różanego Odkurzacza, nie zatrzymując ich ani nie dając im uwagi.

                    Możesz także zapytać Różę – Kto jeszcze jest w Centrum Mojej Głowy? Obserwuj bez zaangażowania ani wyczekiwania, i po prostu skieruj ich do Róży.

                    Poczujesz, kiedy Róża jest pełna w tej sesji. Przenieś wypełnioną Różę na zewnątrz swojego pola energii i niech wybuchnie jak piękne fajerwerki, pozwalając tym samym energii tych wszystkich ludzi opuścić twoją przestrzeń i powrócić do ich własnej, tam gdzie przynależy.

Żeby Różany odkurzacz zadziałał poprawnie, musisz pozostać neutralny. Jeżeli przyłapiesz się na tym, że stajesz się pobudzony emocjonalnie czy zaangażowany, po prostu powróć do znalezienia swojej przestrzeni i zacznij od nowa, albo zakończ tę sesję i wróć do niej później. Tak samo jak długo zakorzenione myśli, będą w tym miejscu i ludzie, którzy przez bardzo długi czas, albo w bardzo intensywny sposób żyli w Centrum twojej Głowy. Być może potrzeba będzie kilku sesji, żeby w pełni „rozładować” ich władzę nad tobą. Daj sobie czas. Bądź cierpliwy. 

Fot. Moanika

 

 Jak już wspomniałam, Róża ma jeszcze kilka dodatkowych, ważnych zastosowań. Ponadto w książce znajdziesz inne ciekawe narzędzia jak Ośmiościan czy Żywe Słowa.

Życzę Ci, Świecie, wspaniałej zabawy i zaskakująco radosnych efektów! Kocham Cię. 


P.S.1. Pamiętasz jak pisałam wiele miesięcy temu, że szykują się w moim życiu duże zmiany? Właśnie się zaczęły - pierwsze prace remontowe domu, nowi ludzie, nowe perspektywy, nowe marzenia i kolejne kroki ich realizacji. Przeżywam dużo ekscytacji, radości, eustresu. Życie łagodnie nabiera tempa, ale ŻYCIE trzyma mnie mocno w życzliwych objęciach i na każdym kroku powtarza mi to, co ja tak chętnie przypominam Tobie, Świecie - KOCHAM CIĘ. Ach, niech się Życie żyje (jak powiedziała mi dzisiaj najmilsza Przyjaciółka) !

P.S.2 A teraz niespodzianka! Od Matta dla Ciebie :)  Kliknij TUTAJ.

 


1 komentarz:

  1. Różane Walentynki:) I niespodzianka od Matta, nagrana 4-go lutego. Tym milej:) Dziękuję! xx

    OdpowiedzUsuń