niedziela, 22 marca 2020

Talerz Rozmaitości

Dziś w kuchni Mattoniki serwujemy Talerz Rozmaitości 😊. 


Źródło: oficjalna strona FB Matta Kahna


Kiedy jesteśmy przytłoczeni, do głębi poruszeni,
to moment, gdy najbardziej potrzebujemy 
swojej własnej miłości,
życzliwości i współczucia. 


* * *
Lee Harris, o którym już wspominałam, w połowie miesiąca, nietypowo, zamieścił aktualności dotyczące obecnej sytuacji na świecie.  Link do filmiku na YT  (tylko w jęz. angielskim) jest TUTAJ 
Streszczenie znajdziesz na stronie FB:  Lee Harris Polska 


* * * 
Teraz coś dla ciała :). Skoro początek wiosny i dobrze jest z tych oraz pozostałych powodów zadbać o siebie przypomniałam sobie o cudownym napoju, który robiłam i popijałam będąc jakiś czas temu na surowej diecie. Mnie on smakuje, choć pewnie nie będzie to ulubiony napitek dla każdego. A imię jego REJUVELAC. Warto poczytać o nim w internetach :)  i jeszcze bardziej warto go zrobić i pić. 
 Dla leniuchów,  tu pisze o nim Olga Smile - link Tu z kolei mówi, w 2010 r, Ewelina Stępnicka  - link oraz pisze
I to nie jest tylko napój dla osób będących na surowej diecie, ale dla wszystkich, którzy chcą odżywić swój układ trawienny, a co za tym idzie, odpornościowy. 

Mój Rejuvelac z komosy, mniam!


* * *
Czy znasz, Świecie, czy pamiętasz o Soul Body Fusion? Przepięknej metodzie, przyniesionej ludziom przez Jonette Crowley, która wspiera i katalizuje zestrojenie ciała i duszy człowieka... albo planety...?
Jeśli nie znasz SBF, przeczytaj o niej artykuł w Zwierciadle, tutaj, zamów sobie książkę Jonetty pt "Soul Body Fusion"  (oczywiście w języku polskim). Albo zrób sobie sesję z Jonette (po angielsku, choć nawet jeśli nie znasz tego języka, to i tak warto spędzić z Nią parę minut).

Czemu o tym wspominam? Ponieważ szczególnie czas na #zostańwdomu, to doskonała okazja, żeby zestrajać się z tym co w Tobie, Świecie, najważniejsze, co roznieca światło, koi, leczy, balansuje, integruje nie tylko Ciebie, ale poprzez Twoją intencję, wszystkich innych, całą planetę. 
Bo jak pokazuje koronawirusowy papierek lakmusowy, jesteśmy połączeni bardziej niż nam się wydawało... prawda?
Co więcej, to takie energetyczne pyszności dla wszystkiego, czym jesteś 😊. Spożywam codziennie, też mniam!


* * *
A teraz, danie główne, choć to deser właściwie, ozdrowieńcza porcja Mattowych kalorii miłości, z których, dziękować bogom, zupełnie się nie tyje. Można powiedzieć, że to taka energetyczna czekolada z chilli. Na ostro, bo niewykluczone, że umysł może dostać coś, co go dość poszczypie...

19.marca Matt Kahn na fejsbukowej stronie Hay House poprowadził na żywo kilkunastominutową transmisję. Link tutaj.
Nie będę zamieszczać transkrypcji całego wydarzenia, ponieważ Matt często komentował komentarze :) oglądających. Podzielę się jednak tym, co w owej transmisji było najważniejsze. 
Dotyczyła ona tego jak odmienić lęki dotyczące koronawirusa, ekonomicznych konsekwencji  obecnej sytuacji na świecie oraz tego, co aktualnie przeżywa ludzkość. Jak zająć się swoim stanem wewnętrznym tak, żeby był jak najbardziej niezależny od zewnętrznych okoliczności.

Mówi Matt:

Chcę zaproponować ci coś, co być może będzie wbrew twojemu ego, ponieważ w sprzeczności z naszym ego jest wyrażanie uznania i wdzięczności dla tego, co przynosi nam niewygodę i trudności. 
A ja zapraszam was, żebyśmy przyjrzeli się temu w jaki sposób koronawirus – niezależnie od tego, co myślimy o tym wirusie, o jego celu, skąd się wziął, o tych wszystkich teoriach – został stworzony na najwyższym poziomie przez Świadomość i przejawiony w formie, żeby sprowadzić wyższą świadomość do naszej świata. I to niezależnie od tego, czy jesteś zatrzymany w domu, w izolacji, czy masz problemy i zmartwienia ekonomiczne, czy martwisz się tym jak szybko to będzie się rozwijało i ile cudownych istot odejdzie z tej planety z powodu epidemii.
To wszystko może być sprzeczne z twoim ego, ale jeżeli wyrażamy wdzięczność wobec najwyższych celów jakiejś rzeczy, zjawiska, sytuacji, czegokolwiek, to w ten sposób uwalniamy się od nieświadomej percepcji i pozwalamy wszystkiemu, co jest wyrazem nieświadomości powrócić do swojego naturalnego stanu światła. 

W ten sposób – będąc wdzięcznymi za niego - możemy wspólnie pomóc przetransformować koronawirusa z powrotem do czystej energii Źródła.

Pamiętajmy, nie wyrażamy wdzięczności za lęk, ani za trudności, lecz za pomoc i okazję jaką jest każda niewygoda czy trudność stanowi na drodze do tego, aby być w większym zestrojeniu z własną duszą, mądrością, oraz uwolnić się od ego-świadomości, pomagając tym samym Matce Ziemi wznieść się do piąto-wymiarowej świadomości jedności. 


Spróbujmy zatem tego razem i zobaczmy co się stanie:


DZIĘKUJĘ KORONAWIRUSIE ZA TO, ŻE DAJESZ MI PRZESTRZEŃ, ŻEBYM BYŁA BARDZIEJ ZESTROJONA.

Sprawdź, jak czujesz to w swoim ciele. Nie co myśli twój umysł, tylko jak czuje się z tym ciało.


DZIĘKUJĘ KORONAWIRUSIE ZA TO, ŻE DAJESZ MI PRZESTRZEŃ, ABYM MOGŁA ZWRÓCIĆ SIĘ DO SWOJEGO WNĘTRZA, DO SIEBIE.


DZIĘKUJĘ KORONAWIRUSIE ZA TO, ŻE POMAGASZ MI STAWIĆ CZOŁA MOIM LĘKOM, KTÓRYCH NIE CHCĘ JUŻ DŁUŻEJ  W SOBIE UKRYWAĆ.


DZIĘKUJĘ KORONAWIRUSIE ZA TO, ŻE POKAZUJESZ MI, IŻ MOJA ŚWIADOMOŚĆ JEST POTĘŻNIEJSZA NIŻ JAKIKOLWIEK WIRUS.


DZIĘKUJĘ KORONAWIRUSIE ZA TO, ŻE POKAZUJESZ NAM, ŻE ZJEDNOCZENI I ZESTROJENI RAZEM MOŻEMY DOKONYWAĆ NIEPRAWDOPODOBNYCH RZECZY I ODESŁAĆ WIRUS Z POWROTEM DO ŚWIATŁA.


DZIĘKUJĘ KORONAWIRUSIE ZA TO, ŻE POMAGASZ MI WPROWADZAĆ W CODZIENNE ŻYCIE WSZYSTKIE MOJE PRAKTYKI DUCHOWE. 


DZIĘKUJĘ KORONAWIRUSIE, ŻE UMOŻLIWIASZ MI PRZEWARTOŚCIOWANIE I USTALENIE NA NOWO PRIORYTETÓW MOJEGO ŻYCIA, UCZYNIENIE ZDROWIA I DOBREJ KONDYCJI PSYCHO-FIZYCZNEJ NAJWYŻSZYMI WARTOŚCIAMI.

DZIĘKUJĘ CI, KORONAWIRUSIE, DZIĘKUJĘ.[Dalej Matt opowiada o swojej nowej książce, która ukaże się 24.marca i o tym, że dokładnie wyjaśnia w niej jak działa wdzięczność oraz jak wyrażanie uznania może szybciej przeprowadzić nas przez trudności życia.]

Obecnie jesteśmy świadkami tego, jak masa ludzi, pięknych dusz, członków naszej duchowej rodziny, ludzkości zderza się ze ścianą racjonalnego umysłu, co pozwala ich sercom gwałtownie się otworzyć. Teraz właśnie ludzie uczą się, że możemy być wdzięczni za to jak pewne rzeczy pomagają nam wzrastać i rozwijać się nawet jeśli nie jesteśmy wdzięczni za niewygody i kłopoty, które przeżywamy w trakcie takiego doświadczenia.Sięgnijmy znowu po wdzięczność.


DZIĘKUJĘ EKONOMIO ZA TO, ŻE ULEGASZ PRZEBUDOWIE. JEŻELI JA CZY KTOŚ, KOGO ZNAM TRACI PRACĘ TO JEST TO ZNAK, ŻE WSZECHŚWIAT PRZEKIEROWUJE NAS DO LEPSZEJ, WSPANIALSZEJ PRACY ORAZ CELU.


DZIĘKUJĘ CI WSZECHŚWIECIE, ŻE UMOŻLIWIASZ WŁAŚCICIELOM FIRM BYCIE KREATYWNYMI I PORADZENIE SOBIE ZE ZMIANAMI.


DZIĘKUJĘ CI EKONOMIO ZA TO, ŻE SIĘ NAPRAWIASZ, BUDUJESZ NA NOWO I TWORZYSZ MOŻLIWOŚĆ, ŻEBY WIĘCEJ LUDZI ODNOSIŁO SUKCESY. JEŚLI MIAŁBYM CHWILOWO MIEĆ KŁOPOTY LUB DOŚWIADCZAĆ NIEWYGODY, ABY POMÓC W ODTWORZENIU EKONOMII, KTÓRA DAJE SZANSE WIĘKSZEJ ILOŚCI LUDZI, TO NIECH TAK BĘDZIE.


DZIĘKUJĘ CI, WSZECHŚWIECIE, ŻE KIERUJESZ KAŻDYM MOIM KROKIEM I KAŻDYM MOIM POSUNIĘCIEM, GDY TORUJĘ SOBIE DROGĘ POŚRÓD TYCH WYZWAŃ. A GDY ZNAJDĘ SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE, W ŚWIADOMOŚCI 5D, ODNOSZĄC SUKCESY I CIESZĄC SIĘ POWODZENIEM BARDZIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK – DZIĘKUJĘ EKONOMIO, ŻE ULEGASZ TERAZ PRZEBUDOWIE.


DZIĘKUJĘ EKONOMIO, ŻE UPADASZ, BO TYLKO WTEDY GDY COŚ SIĘ ROZPADA, MOŻE ZOSTAĆ ODBUDOWANE NA WYŻSZYM POZIOMIE OBFITOŚCI, SPEŁNIENIA I W LEPSZEJ KONDYCJI. 


I kiedy wypowiadasz te słowa, to tak naprawdę nie pozwalasz energii burzyć się wewnątrz twojego ciała i stawać się lękiem, ponieważ strach to są te rzeczy, których obawiamy się wypowiedzieć głośno.

Kiedy wypowiemy je głośno, wbrew staremu prawu przyciągania, które twierdziło, że mówienie na głos sprawi, że to przyciągniesz – w rzeczywistości to zupełnie nieprawda, to nie jest prawda – przeciwnie, to, co wypowiadasz na głos ZOSTAJE UWOLNIONE.

Powtórz razem ze mną: 


UWALNIAM TO, CO WYPOWIADAM NA GŁOS.

TO, CO WYPOWIADAM NA GŁOS, ZOSTAJE UWOLNIONE

I JEŚLI MÓWIĘ O EKONOMII CZY KORONAWIRUSIE UWALNIAM TYM SAMYM MÓJ SPRZECIW I OPÓR.Poczuj, jak czuje się teraz twoje ciało. Lepiej, prawda?


Pamiętaj proszę, także odnośnie ekonomii i koronawirusa, że Wszechświat zawsze ma plan. To wszystko ma swój wyższy cel, a rzeczy zawsze zmieniają się na lepsze, ZAPEWNIAM CIĘ.  


* * *
Tyle Matt. A ja przypomnę Ci, Świecie, że choć u mnie nad rzeką, nieoczekiwanie zrobiło się biało i zimowo, właśnie zaczęła się WIOSNA.  Jesteśmy tuż po zrównaniu dnia z nocą, światła coraz więcej. Niech przybywa i w każdym z nas.

Zdrowego, mądrego i twórczego tygodnia, Świecie. Kocham Cię. 5 komentarzy:

 1. super slowa, och jaka ulga na duszy, dziekuje bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny ten Matt i mądry. I piękny dzisiejszy dzień. Mimo śniegu kwitnie dereń i błękitnieje niebo z białym obłoczkiem... Pewnie czyjeś urodziny:) xx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tak...poprawiłam literówkę, dziękuję.

   Usuń
 3. zaglàam tutaj aby poczytac i miec inspiracje na dzisiejszy dzien, pozdrawiam i dziekujè

  OdpowiedzUsuń