wtorek, 26 lutego 2019

Dla E.

Dłoń na klatce piersiowej. Jeden oddech na raz.  Jedno "kocham cię" na raz. Wszystko będzie dobrze. Bądź w tym miejscu, w którym jesteś. Bądź taka jak jesteś.

 Kolejny oddech. Kolejne "kocham cię". Albo słowa, których najbardziej Ci teraz potrzeba. Zrób to. 

Największy ból nie bierze się z tego, że czujemy się mali, głupi, przegrani, odrzuceni, zranieni, czy... cokolwiek teraz czujesz. 

Największy ból jest wtedy, gdy nie ma w Tobie nikogo, kto by się nad tym pochylił, utulił, zaopiekował.  

Nie rób sobie tego. 

Matt mówi - gdybyśmy traktowali innych ludzi tak, jak często zdarza nam się traktować samych siebie, trafilibyśmy za to do więzienia

Nie przesadza, prawda? Więc nie rób sobie tego. 

                                                💙

"Kiedy jesteś smutny… zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej.

Kiedy jesteś zły… zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej.

Kiedy masz złamane serce… zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej.

Kiedy jesteś sfrustrowany… zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej.

Kiedy jesteś zagubiony,

Kiedy jesteś samotny, 

Kiedy jesteś przytłoczony, nawet na skraju rozpaczy… zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej.

Gdy nie jesteś w stanie pogodzić się z warunkami i okolicznościami swojego życia, i uporządkować go na nowo tak, żeby było bardziej komfortowe i do przyjęcia pomimo swoich najszczerszych wysiłków – zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej. 

Gdy ciągle sobie przypominasz, że życiem nie można manipulować ani go kontrolować, a jednak najwyraźniej to cię nie powstrzymuje, żeby i tak wciąż, z całych sił tego próbować – zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej. 
[...]


Gdy wstydzisz się siebie, boisz się otworzyć, dopuścić do siebie świat i wyjść z ukrycia jako unikalny przejaw ducha w działaniu – zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej.

W godzinie swojego największego tryumfu, w swojej najbardziej niepojętej chwili zamętu, podczas każdego przełomu, w czasie każdego upadku czy załamania – zasługujesz na więcej miłości, nie mniej.
[...]


Bez względu na to, co czujesz, niezależnie od tego co myślisz, mówisz, jak reagujesz, co wybierasz, bez względu na to co, twoim zdaniem, zrobiłeś, lub co zrobiono tobie, niezależnie od tego, czy było to sprawiedliwe czy nie, czy było to okrutne czy niezwykłe – zasługujesz na więcej miłości, nie na mniej. "

                                             💙     MATT KAHN, "Najważniejsza Odpowiedź"                                                              

3 komentarze:

  1. Ja nie chcę zasługiwać na miłość, ani na więcej ani na mniej. Ja chcę się lubić zawsze i wszędzie. Czy Matt ma to jakiś sposób?

    OdpowiedzUsuń
  2. A co to znaczy dla Ciebie lubić się zawsze i wszędzie? :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiesz Pellegrino, tak sobie myślę... przecież te słowa nie mówią, że masz zasłużyć czy musisz zasłużyć, tylko, że już na miłość zasługujesz i to na więcej a nie mniej :). Ciekawe jak nasza podświadomość zapisuje sobie słowa z różnymi "etykietami" :)

    OdpowiedzUsuń